جست وجوی سریع در وب سایت

برند ایو سن لوران ( به فرانسوی Yves Saint Laurent ) برند پوشاک فرانسوی که تاثیر به سزایی در صنعت مُد و فشن در اواخر قرن بیستم گذاشت . این برند توسط ایو سن لوران طراح و دیزاینر لباس معروف فرانسوی در سال 1961 یعنی بیش از نیم قرن پیش پایه گذاری شد . ایو سن لوران یک شریک تجاری داشت که پیِر برژ نام داشت ، او اهل فرانسه و حامی هنر بود و به ایو سن لوران کمک کرد تا برند YSL را به برندی جهانی تبدیل کند .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

شهرت برند YSL

در حال حاضر برند ایو سن لوران از مهم ترین و ارزشمندترین خانه های مد در جهان محسوب می شود ؛ این برند با طراحی مدل لباس از جمله مدل شلوار زنانه ، کت و شلوار اسموکینگ و کت های تاکسیدو برای بانوان به شهرت رسید . در حال حاضر این برند فرانسوی مدل لباس زنانه ، مدل لباس مردانه ، اکسسوری ، محصولات چرم ، کیف و کفش تولید می کند .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

برند ایو سن لوران به سن لوران پاریس نیز شهرت دارد ؛ جالب است بدانید در سال 1985 کارولین رنولدز میلبانک او را از تاثیرگذارترین طراحان مد بیست و پنج سال گذشته می داند . جالب است بدانید سن لوران در سن 21 سالگی طراحی اصلی خانه دیور بود . در ادامه با کارشناس مجله لکسور همراه باشید تا زندگینامه طراح برند فرانسوی ایو سن لوران را با هم بررسی کنیم .

ایو سن لوران از کودکی تا فعالیت هنری

سن لوران در 17 سالگی محل تولدش یعنی الجزایر را ترک کرد و به پاریس برای دنبال کردن آرزو های خود نقل مکان کرد . او در ابتدا برای بازه زمانی کوتاهی به تحصیل در یک آموزشگاه مد و لباس مشغول شد و در همان سال جایزه اول یک مسابقه بین المللی برای مدل لباس مجلسی را از آن خود کرد . جالب است بدانید او ذاتاً استعداد طراحی و دیزاین لباس های زنانه و مردانه را دارا بود و مجله وگ ( Vogue ) از معتبرترین مجلات مد و فشن ، طرح های او را منتشر کرد .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

پس از آنکه مدیر مجله وگ تعدادی از طرح های ایو سن لوران را به مدیر خانه مد دیور ( کریستین دیور ) نشان داد ، او بلافاصله سن لوران را به عنوان دست راست خود انتخاب کرد . پس از مرگ دیور ، سن لوران در 21 سالگی به عنوان طراح اصلی دیور در سال 1957 برگزیده شد و پس از ارائه چند مدل لباس ، در سال 1960 برای سربازی به ارتش فرانسه پیوست .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

در پی اعزام او به ارتش ، دچار ناراحتی های عصبی و روحی گردید ، ایو سن لوران پس از بازگشت از خدمت وظیفه عمومی ؛ در سال 1962 خانه مد ایو سن لوران را تاسیس کرد و در اندک زمان به یکی از تاثیرگذارترین برندهای پوشاک پاریس تبدیل شد . او در قرن بیستم زنان را به استفاده از مدل شلوار های شهری و محلی ترغیب کرد و با تغییر قواره و ترکیب لباس مردانه با زنانه ، استاندارد های جدید برای دنیای مد و لباس خلق کرد .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

ایو سن لورن همچنین عطر و ادکلن اوپیوم که برای فصل های سرد سال بود ، در سال 1977 از طریق برند YSL ارائه کرد و چهل سال به خلق آثار هنری در زمینه مدل لباس مشغول بود . ایو سن لوران دارای شهرت جهانی بود به گونه ای که برای همسر محمدرضا پهلوی ، فرح دیبا مدل لباس عروسی اش را طراحی و تولید کرد . وی در سال 2002 از دنیای مد و فشن کناره گیری کرد و در سال 2008 در خانه اش در سن 71 سالگی درگذشت . سن لوران خدمات بسیاری به دنیای مُد عرضه کرد و در پیشرفت این عرصه نقش بسزایی داشته است .

برند ایو سن لوران,برند YSL,ایو سن لورن

ادکلن اوپیوم Opium از برند Yves Saint Laurent

مطالب مرتبط :

0

اشتراک گذاری این پست

اسپانسرهای این مطلب
  • اسپانسر شماره 1
بنر شماره 1
پیشنهاد مطالعه